Põnevad paigad ja vaatamisväärsused
Vaivara Sinimägede muuseum
Paiknemine kahe tsivilisatsiooni piiril, põhja pool Peipsi järve asuva ainukese ida-lääne suunalise ühendustee ja strateegiliselt tähtsa sillakoha (Narva) naabruses – need on põhjused, miks Vaivara on ikka ja jälle jäänud ette sõdivatele vaenuvägedele.
Vaivara Sinimägede muuseum ja selle ümbruskond koos matkaradadega avab uksed Eestit suuresti mõjutanud ajalookäikudesse. Kel pakub huvi militaarne ajalugu, siis see on koht, mida soovitaksime kindlasti külastada.
Muuseum ja matkarada asuvad Meresuust 14km kaugusel.
Rohkem infotKreenholmi manufaktuurid
Narva jõel, linnast veidi kõrgemal, asub kahe astanguga juga, mis kunagi oli Euroopa veerohkeim juga. Nüüd on joa astangud enamasti kuivad, vaid suurvee ajal lastakse neile liigvett. Astangute vahel on Kreenholmi saar. XIX sajandil ehitati joa äärde kuulus Kreenholmi Manufaktuur, mis tollel ajal oli Vene impeeriumi suurim vabrik. 1913. aastal töötas siin üle kümne tuhande inimese. Vabriku ümbrusesse kujunes kompaktne tööstusarhitektuuri kompleks, kuhu kuulusid vabrik, haigla, tööliste kasarmud, direktorite majad, Kreenholmi park. Hooned on ehitatud inglise stiilis, punasest telliskivist.
Rohkem infotNarva Muuseum / Linnus
Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on ajaloo jooksul kuulunud taanlastele, sakslastele, rootslastele, venelastele ja lõpuks ka eestlastele. Linnus omandas tänaseni säilinud ilme Liivi ordu valitsemise ajal 14.-16. sajandil. Teises maailmasõjas tugevasti kannatada saanud linnus taastati põhiosas 1970.-80. aastatel, taastamistööd ei ole lõppenud.
Täna asub linnuses muuseum, kus on üheaegselt eksponeeritud Narva linna ajalugu tutvustav püsiekspositsioon ja kümmekond ajutist näitust. Igal sugisel toimub Narvas Eesti muusemide festival, mille raames siia toodud Eesti muuseumide näituste paremik on üleval aasta lõpuni.
Narva Bastionid
Põnevaid avastusi pakuvad Narva Bastionid, millest igaühel on oma lugu jutustada. Kõige tuntum neist on Victoria Bastion, kus korraldatakse ka põnevaid avastusretki ja ekskursioone.
Rohkem infotNarva-Jõesuu Koduloomuseum
Narva-Jõesuu muuseumis saad pildimaterjali kaudu näha kuurortlinna ajalugu ja kultuuri. Tutvustatakse tuntuid inimesi, kes on siin omaaegses Eesti Riveras elanud või siis suvitanud.
Huvitav teada: muuseum asub majas, kus on mõnda aega elanud ka tuntud Eesti kirjanik A.H. Tammsaare.
Koduloomuuseum asub Meresuust 350m kaugusel.
Rohkem infotKuremäe klooster
Kuremäe keskuses olev Kuremäe klooster on 1891.a. rajatud Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Iidsetel aegadel asus siin eestlaste hiiepaik ja mäe all ohvriallikas. Allikas on täna tuntud „püha allikana“ oma tervendava vee poolest. Karastavas vees saad ka kümmelda.
Kloostri väravad on avatud külastajatele tasuta ja sa saad ringi jalutades näha nende elu-olu. Kellele aga kloostrielu ja ajalugu sügavamat huvi pakub, on võimalik tellida nunnadelt tasuline ekskursioon, mille jooksul näeb kloostrikompleksi ja seal olevaid erinevaid kirikuid, kuhu omal käel ringi vaadates sisse ei saa.
Kuremäe klooster asub Meresuust 59km kaugusel.
Rohkem infotEesti Kaevandusmuuseum Kohtla-Nõmmel
Eesti Kaevandusmuuseumi pakub mitmeid tegevusi ja programme uudistamiseks. Ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsioon on Allmaamuuseum, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter.
Kaevandusmuuseum asub Meresuust 60km kaugusel.
Rohkem infotToila Oru Park
Kaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev-Venemaa 19. sajandi jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935 ostsid kolm eesti töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Loss hävis II maailmasõjas täielikult.
Täna saad hästi viidastatud ja hooldatud pargis ringi jalutada, näha erinevaid puu- ja põõsaliike, hõbeallika koobast ning nautida vaadet merele ja päikeseloojangut pääsupesas.
Huvitav teada: traditsiooniks on muutunud igal aastal augustikuus korraldatav Oru Pargi Promenaad.
Toila Oru park asub Meresuust 37km kaugusel.